Judiciary Scientific Applied Training Center

یکشنبه 6 مهر ماه 1399
وضعیت کاربر: میهمان  ورود
 
شرح مختصرفعالیت مرکز
 

دانشگاه جامع علمی-کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی-کاربردی و از جمله دانشگاه هایی است که در راستای مهارت گرائی در مقابل مدرک گرایی قرار دارد وزیر نظر وزارت علوم، تحقیقات وفناوری اداره می شود. مرکز علمی-کاربردی دادگستری استان تهران (قوه قضاییه ) وابسته به موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی شهید قدوسی است. این موسسه دارای حدود چهل مرکز در سطح کشور می باشد. این مراکز به عنوان مراکز آموزش علمی-کاربردی دادگستری استانها فعالیت می نمایند.


این مراکز با توجه به ضرورت افزایش و ارتقاء سطح علمی قضات و کارکنان دستگاه قضائی ایجاد شدند تا زمینه­ی ارتقاء سطح تحصیلی شصت درصد از کارکنان را که فاقد اطلاعات لازم معلومات برای فعالیت در این نهاد فوق­العاده فنی و تخصصی هستند فراهم کنند و همچنین شرایطی را ایجاد کنند تا قضات نیز در رشته­های مورد نیاز قوه قضائیه ادامه­ی تحصیل داده و به این وسیله به نیاز مهم سازمانی پاسخ دهند.


مراکز آموزش علمی-کاربردی قوه قضائیه اولاً زمینه­ی ادامه تحصیل را برای علاقه­مندان فراهم می­کنند؛ ثانیاً با پیش بینی رشته­های مورد نیاز قوه قضائیه و محتوای علمی، مهارتی لازم برای هر گروه شغلی موجب  می­شوند که دقیقاً تحصیلات کارکنان در ارتباط با رفع نیاز سازمانی آنها باشد به گونه­ای که کارمند احساس کند با اتمام تحصیلات توان علمی، مهارتی وی در انجام وظایف محوله افزایش یافته است.

 

شش سال تجربه­ی موفق نشان از اثر بخشی بسیار مثبت این روش آموزشی دارد. که می­توان نتایج آن را مفیدتر از آموزش­های غیر رسمی ارزیابی کرد.

 


نکته­ی قابل توجه دیگر در این روش کاهش چشمگیر هزینه­ها و بهره­وری فوق­العاده آن است، برخلاف آموزش­های غیر رسمی که کلیه­ی هزینه­ها حتی حق مأموریت کارکنان توسط سازمان پرداخت می­شود و با این وصف انگیزه قوی جهت استفاده از آموزش­ها وجود ندارد، در این روش کلیه­ی هزینه­ها را دانشجو می­پردازد و برای دستیابی به مدرک تحصیلی بالاتر از هیچ کوششی دریغ نمی­کند، انتظار می­رود که این طرح با نگاه مثبت مسئولین همراه باشد و از این راه اشتیاق کارکنان به ادامه­ی تحصیل هدفمند شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز آموزش عالی علمی - کاربردی قوه قضاییه می باشد.